Aktualności

Logo szkoły

ZESPÓŁ

SZKÓŁ SPECJALNYCH

W WARCIE


Z życia szkoły ......................
strona główna historia szkoły Nasz patron kadra pedagogiczna o szkole zaplecze dydaktyczne Publikacje i materiały nauczycieli Galeria zdjęć Położenie naszej Szkoły Aktualności Stowarzyszenie Programy unijne Aktualne zamówienia publiczne Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
napisz do nas

Aktualności - rok szkolny 2020/2021

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
7 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie (organizator konkursu), nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Twórczość poetycka i prozatorska Marii Konopnickiej”, który objęty został patronatem honorowym przez Starostę Sieradzkiego.W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych posiadający orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym.
Ze w względu na trwającą pandemię, Jury zapoznawało się z wcześniej nagranymi prezentacjami, które obejmowały, zgodnie z kategoriami konkursowymi: recytacje, czytania utworów poetyckich i prozatorskich autorstwa Marii Konopnickiej oraz prace plastyczne będące ilustracjami do wierszy wspomnianej autorki W konkursie udział wzięło 37 uczniów z siedmiu szkół z powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i kaliskiego.
Fundatorzy nagród:
Starostwo Powiatu Sieradzkiego;
Rada Rodziców ZSS w Warcie;
Biblioteka ZSS w Warcie.

Wyniki Międzyszkolnego Konkurs Recytatorskiego:
KATEGORIA: RECYTACJA
grupa wiekowa – najmłodsza
I miejsce: Alan Kopka SP nr 5 SOSW w Sieradzu
grupa wiekowa młodsza
I miejsce: Karolina Krasińska - ZSS w Warcie
II miejsce: Karol Nowicki - SOSW Gromadzice
III miejsce: Kacper Kałużny- ZSS w Warcie
Nagroda specjalna za inscenizację do wiersza „Muchy samochwały”:
Julia Gidelska, Dominik Nogaj, Paulina Jurek, Sylwia Kubczak – SP Specjalna nr 19 w Kaliszu
grupa wiekowa starsza
I miejsce: Mateusz Woźny ZSS w Warcie
II miejsce: Marzena Męcfal SP nr 5 SOSW w Sieradzu
III miejsce: Jakub Ostrowski - ZSS w Warcie
grupa wiekowa najstarsza
I miejsce: Natalia Wojterzak - SP nr 5 SOSW w Sieradzu
KATEGORIA: PIĘKNE CZYTANIE
grupa wiekowa – najmłodsza
I miejsce: Wanesa Michalska - ZSS w Warcie
II miejsce: Dawid Bednarek-Zientek- ZSS w Warcie
grupa wiekowa młodsza
I miejsce: Ksawery Grzesiak - SP w Jeziorsku
II miejsce: Adam Kasprzak - SP w Cielcach
III miejsce: Paulina Małuszyńska - SP w Jeziorsku
Wyróżnienie: Adam Błaszczak – ZSS w Wieluniu
grupa wiekowa starsza
I miejsce: Natalia Freigang - ZSS w Warcie
II miejsce: Piotr Denkowski - ZSS w Warcie
III miejsce: Mateusz Dolat - ZSS w Warcie
grupa wiekowa najstarsza
I miejsce ex aequo:
Łukasz Wróbel - SOSW w Gromadzicach;
Piotr Wroński - ZSS w Warcie
II miejsce: Izabela Wańkowska - ZSS w Warcie
III miejsce: Błażej Raducki - ZSS w Wieluniu
KATEGORIA: ILUSTRACJA DO WIERSZA
grupa wiekowa – najmłodsza
I miejsce: Julia Jabłońska - ZSS w Warcie
II miejsce: Jakub Mikołajczyk - SP nr 5 SOSW w Sieradzu
III miejsce: Justyna Frątczak - ZSS w Warcie
grupa wiekowa młodsza
I miejsce ex aequo:
Karolina Krasińska ZSS w Warcie
Aleksander Langowski ZSS w Warcie
grupa wiekowa starsza
I miejsce ex aequo:
Adrian Wilczyński - ZSS w Warcie
Krystian Grzesiak - ZSS w Warcie
grupa wiekowa najstarsza
I miejsce: Bartosz Szczepaniak - ZSS w Warcie
II miejsce: Adrian Pawlak - ZSS w Warcie


Wizyta Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka
20 maja 2021r. w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie odbyły się uroczystości z okazji Święta Szkoły, połączone z urodzinami Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły oraz Dniem Matki, Dniem Ojca oraz Dniem Dziecka.
W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście, a wśród nich Minister Edukacji i Nauki pan Przemysław Czarnek.
Na początku pani dyr Elżbieta Słowińska powitała wszystkich zebranych gości. Następnie głos zabrali pan Minister, pan Starosta i pani Wicestarosta, którzy nie szczędzili ciepłych i pełnych uznania słów pod adresem naszej szkoły. Wyjątkowość naszej placówki w swoim przemówieniu w szczególności podkreślił Minister Edukacji i Nauki pan Przemysław Czarnek.
Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły była projekcja filmu promującego placówkę oraz część artystyczna, przygotowana specjalnie na tę okazję przez naszych uczniów. Był również czas na zwiedzanie szkoły, prezentację zdjęć, kroniki szkolnej, a także rozmowy z nauczycielami i uczniami. Ważnym momentem wizyty było dokonanie wpisów do Pamiatkowej Księgi Gości. Ponadto odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty „Zainspirowani Konstytucją 3 Maja“. Rozdane zostały nagrody i upominki.
Na zakończenie pani Dyrektor , za wizytę i poświęcony czas wszystkim zaproszonym gościom , wręczyła podziękowania. Uroczystość oczywiście odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Powitanie gości przez p. Dyrektor Elżbietę Słowińską - > zobaczXXIV WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
Troje uczniów Naszej Szkoły w listopadzie brało udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego, który zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu. Motywem przewodnim konkursu była twórczość poetycka o charakterze patriotycznym.
Konkurs prowadzony w IV kategoriach:
Kategoria I: uczniowie klas I – III
Kategoria II: uczniowie klas IV – VI
Kategoria III: uczniowie klas VII – VIII
Kategoria IV: uczniowie szkoły branżowej
Naszą szkołę reprezentowali i osiągnęli sukcesy:
Aleksandra Lewińska (klasa III)
Anna Dolat (klasa VIII)
Piotr Denkowski (klasa VIII)
WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW:
Kategoria I: uczniowie klas I-III
I miejsce- Aleksandra Lewińska
Kategoria III: uczniowie klas VII-VIII
II miejsce - Anna Dolat
Wyróżnienie:
Piotr Denkowski
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


foto fotofoto
ZABAWA CHOINKOWA
28 stycznia 2021 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, CHOINKA 2021 odbyła się w salach lekcyjnych. Mimo to, dzień ten był bardzo uroczysty. Uczniowie już od samego rana przebierali się, zamieniając się w różne postaci. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec dobre wróżki, piękne księżniczki, piratów, strażaka, żołnierza, szeryfa, itd. Wesołą atmosferę dopełniła wielobarwna dekoracja sal. W tym roku zadaniem uczniów było również wykonanie karnawałowych masek. Dla zaakcentowania choinkowych nastrojów na sali gimanstycznej odbywały się konkursy, w których uczniowie mogli kolejno uczestniczyć. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA W CZARTKACH
W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla schroniska w Czartkach. Celem tego przedsięwzięcia było zarówno przyczynienie się do poprawy standardu pobytu zwierząt w schronisku, jak i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Organizatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariatu. Los biednych, bezdomnych, często porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję charytatywną.
Zebrana karma została dzisiaj dostarczona do schroniska. Niestety ze względu na pandemię, nie mogliśmy jechać liczniejszą grupą.
Pojechali tylko ci uczniowie, którzy zostali zgłoszeni przez wychowawcę jako pierwsi. Natomiast jak tylko sytuacja w kraju pozwoli, nasi Wolontariusze będą czynnie angażować się w uspołecznianie piesków ze schroniska podczas spacerów.

AKCJA MIKOŁAJKOWA
Akcja mikołajkowa „Dzielimy się dobrym słowem” sfinalizowana. Choć - ze względu na nauczanie hybrydowe - realizowana w różnych terminach, przyniosła dużo pozytywnych wrażeń. Miło było widzieć radosne twarze przepełnionych dumą uczniów.

WIZYTA MIKOŁAJA
Mikołaju, Mikołaju… czekamy!!!

W naszej szkole od wielu lat podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Tak też było w tym roku.
Mikołaj nie zapomniał i odwiedził Nas dwukrotnie – 4 grudnia oraz 7 grudnia, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie wszystkich klas, w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja, zadbali o udekorowanie drzwi klasowych własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi. I prawdopodobnie ten świąteczny wystrój korytarzy spowodował, że na jednej z lekcji usłyszeliśmy ulubione „HO, HO…” i nagle drzwi otworzyły się i do każdej klasy, w towarzystwie Śnieżynki zawitał św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie po zaprezentowaniu piosenki lub wierszyka otrzymali przepyszne łakocie. Panowało ogólne zdziwienie, że nikt w tym roku nie otrzymał rózgi. Zapewne dlatego, że w naszej szkole są najgrzeczniejsze dzieci.
Kochany Mikołaju zapraszamy za rok!


NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie chętnie włączyli się w obchody rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w miejscu swojego zamieszkania. 11 listopada przystroili swoje domy flagami. W południe uczestniczyli w narodowym śpiewaniu hymnu państwowego, którego melodię grali również na dzwonkach.
Bardzo dziękujemy uczniom oraz rodzicom za postawę patriotyzmu i fotorelację, którą zamieszczamy poniżej.
Pozdrawiamy wszystkich Polaków.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W bieżącym roku szkolnym, ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju, obchody 102 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole w zmienionej formie. Nie było uroczystego apelu, wspólnego odśpiewania hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych.
Jednak uczniowie pamiętali o swojej Ojczyżnie i bohaterach, którym zawdzięczamy życie w wolnym i pięknym kraju.
W ramach obchodów rocznicowych wykonali elementy dekracji wystawy zanajdującej się na holu szkoły oraz przygotowali album „Uczniowie ZSS w Warcie dla Niepodległej”. Wszystkim uczniom gratulujemy wykonania indywidualnych prac plastycznych, w których wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Ponad to uczniowie grali melodię hymnu narodowego na dzwonkach. Przygotowania do tej ważnej uroczystości miały miejsce zarówno na terenie szkoły jak i domów rodzinnych w ramach zdalnego nauczania.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w nasz szkolny projekt.

10 LISTOPADA - RAZEM DO HYMNU
Zespół Szkół Specjalnych w Warcie włączył się w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.
10 listopada o godzinie 11.11 pracownicy szkoły i uczniowie (obecni oraz łączący się za pomocą komunikatorów na odległość)
odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”

1 LISTOPADA - DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Pamiętamy! 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych - czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Nasi uczniowie również pamiętają... i w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole, została wykonana gazetka szkolna upamiętniającą to święto.

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE PODCZAS NAUKI ZDALNEJ

Od 26 października w naszej szkole ruszyły dyżury w ramach konsultacji psychologiczno-pedagogicznych.
Pedagog i psycholog szkolny jest do Państwa dyspozycji w następujących dniach:
Pedagog- Adriana Dzieran 697-099-797
Poniedziałek 8:30-12:50
Wtorek 9:00-12:00
Środa 10:10-12:00
Czwartek 9:20-10:40
Piątek 8:30-9:30
Psycholog- Karolina Szymczak 723-325-148
Poniedziałek 10:00-13:00
Piątek 10:00-13:00

7 PAŹDZIERNIKA - I BIEG NA ORIENTACJĘ W KAMIONACZU
Piękna październikowa złota jesień ponownie powitała uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie wraz z zaproszonymi kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych szkół w urokliwym otoczeniu Leśniczówki Kamionacz.
W tym roku spotkaliśmy się tutaj, aby uczestniczyć w I Biegu na orientację, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie. Celem zawodów była promocja aktywności fizycznej poza szkołą, rozwijanie orientacji przestrzennej, ale w szczególności integracja środowisk szkolnych.
Do współrywalizacji dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Jeziorsku, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cielcach oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sieradzu i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łasku. Na starcie stawiło się gotowych do walki, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy 10 drużyn.
W biegu uczestniczyły 5 osobowe zespoły, których zadaniem było, zgodnie z otrzymaną mapą, pokonanie trasy i odgadnięcie hasła umieszczonego w punktach kontrolnych.
Na wstępie pani Dyrektor Elżbieta Słowińska powitała zebranych oraz przytoczyła krótką historię biegów na orientację. Następnie życzyła wszystkim udanego biegu, wspólnej radości i dobrze spędzanego czasu, słowami: „Lubisz biegać, ale znudziło ci się bicie rekordów prędkości? Spróbuj czegoś nowego. W biegach na orientację równie ważna, co sprawne nogi i płuca jest głowa. Zapraszamy do wspólnej zabawy.”
Imprezę sportową „I biegu na orientację – Kamionacz 2020” swoją obecnością zaszczycili Starosta Powiatu Sieradzkiego p. Mariusz Bądzior, Starosta Powiatu Sieradzkiego p. Kazimiera Gotkowicz, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego p. Tomasz Baliński, Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Sieradzkiego p. Józef Jura, Burmistrz Warty p. Krystian Krogulecki, Radny Powiatu Sieradzkiego p. Daniel Joachimiak oraz gospodarz Leśniczówki Kamionacz p. Paweł Poter. Zaproszeni goście powitali wszystkich uczestników, życząc sukcesów i dobrej zabawy. Cała impreza szkolna odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Ministra Sportu. Opiekę medyczną pełnił NZOZ „Medyk” w Warcie, w obecności p. Magdaleny Gadomskiej. Zmagania sportowe rozpoczęto!
I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie. Podsumowaniem był bieg integracyjny dla wszystkich chętnych uczestników. Po zakończonych konkurencjach przedstawiciele Powiatu Sieradzkiego oraz Gminy i Miasta Warta wręczyli zespołom biorącym udział w I biegu na orientację puchary oraz dyplomy. Uczestnicy zawodów otrzymali medale integracyjne za udział. Zaproszonym gościom wręczono upominki powstałe z zebranych darów lasu. Następnie po wyczerpujących zmaganiach i emocjach im towarzyszących wszyscy posilili się pysznym bigosikiem i pachnącymi kiełbaskami z ogniska

30 WRZEŚNIA - DZIEŃ CHŁOPAKA
30 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o naszych młodszych i starszych kolegach. W imieniu wszystkich dziewczyn społeczności szkolnej p. Dyrektor Elżbieta Słowińska złożyła najserdeczniejsze życzenia i obdarowała zebranych słodkościami. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w szkole, którym został nasz kolega Maksymilian z klasy II SSPdP.

foto fotofoto


25 WRZEŚNIA - DZIEŃ PUSTEJ KLASY
25 września Szkolny Klub Ekologa zorganizował w naszej szkole obchody międzynarodowego Dnia Pustej Klasy. Jest to wyjątkowa inicjatywa, która promuje wartość edukacji na świeżym powietrzu. Uczniowie wraz z nauczycielami tego dnia opuścili mury szkoły i korzystając z pieknej pogody udali się do ogródka dydaktycznego. Tam spędzili miło czas, uważnie obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie, porządkując grządki i trawnik oraz przenosząc na kartki papieru barwy jesiennego krajobrazu. Uczniowie z zaagażowaniem wykonywali swoje prace, świetnie się przy tym bawiąc.

W tym dniu spotkała też wszystkich niezwykła niespodzianka.
Odwiedziły nas bowiem alpaki Kamiś i Kropek wraz ze swoją opiekunką panią Justyną Orlikowską.
Dzieci były zachwycone zwierzętami. Bardzo szybko złapały z nimi kontakt, przełamały barierę lęku i wspaniale się nimi zajmowały. Karmiły, głaskały, spacerowały, oczywiście pod czujnym okiem pani Justyny. Kamiś i Kropek pochodzą z prywatnej hodowli Alpaki – Cudaki z Siedlątkowa, która powstała, jak powiedziała pani Justyna, z miłości do zwierząt i chęci pomagania ludziom, a w szczególności dzieciom.
Dzień Pustej Klasy w ZSS w Warcie połączony ze spotkaniem z tak miłymi i delikatnymi zwierzętami pozwolił na przełamanie barier i odkrycie wielu pięknych elementów otaczającej naszą szkołę przyrody.

18 WRZEŚNIA - UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
Zespół Szkół Specjalnych uczestniczył w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.„.
Tego dnia sprzątaliśmy teren wokół szkoły:
• ogródek dydaktyczny,
• stadion „Jutrzenka”.
Można było również przystąpić do projektu edukacyjnego, podczas którego:
• wykonaliśmy prace plastyczne,
• układaliśmy hasła ekologiczne zachęcające do rezygnacji z plastyku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.
Powstałe prace umieszczone zostały na gazetce „Szkolnego Klubu Ekologa”.

1 września- rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie rozpoczął się nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Elżbieta Słowińska przywitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkim uczniom życzymy udanego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2020/2021!!!

foto foto