Logo szkoły

ZESPÓŁ

SZKÓŁ SPECJALNYCH

W WARCIEstrona główna historia szkoły Nasz patron kadra pedagogiczna o szkole zaplecze dydaktyczne Publikacje i materiały nauczycieli Galeria zdjęć Położenie naszej Szkoły Aktualności Stowarzyszenie Programy unijne Aktualne zamówienia publiczne Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej


"Współpraca europejska bez barier językowych w kierunku rozwoju nowoczesnych technologii
- Z WARTY NA MALTĘ ERASMUS+ W ZSS W WARCIE”

Działania programu obejmowały:

1. Kurs językowy w St. Catherine’s School w miejscowości Pembroke na Malcie.


Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku grupa 10 nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie brała udział w kursie językowym, połączonym z obserwacją pracy szkoły. Po nowe doświadczenia i wiedzę pojechali do miejscowości Pembroke na Malcie i do tamtejszej St. Catherine’s School.
Dziesięciodniowy wyjazd na Maltę był elementem projektu Mobilność Kadry, realizowanego w ZSS w ramach programu „Erasmus+” od początku roku szkolnego 2017/2018. Projekt polega na współpracy międzynarodowej, zwiększającej kompetencje nauczycieli. – Kurs wzmocnił naszą motywację do dalszej nauki języka angielskiego, który jest furtką do rozwoju zawodowego. Poza tym kontakty z nauczycielami z Malty na pewno zaowocują pomysłami na dalszą współpracę międzynarodową – mówi Wioletta Łajs-Błaszczyk, dyrektor ZSS w Warcie.
Przed wyjazdem warccy nauczyciele przez pięć miesięcy przygotowywali się do szkolenia, uczestnicząc w zajęciach językowych, kulturowych i metodycznych. Będąc już na Malcie uczyli się angielskiego od trenerów władających nim od urodzenia. Ponadto poznali tamtejszy system edukacji oraz metody i techniki pracy stosowane w placówkach. Dowiedzieli się również, w jaki sposób wdraża się tam nowoczesne technologie.
Uzupełnieniem szkolenia były wycieczki krajoznawcze po okolicy. Uczestnicy wyjazdu, pod opieką przewodnika, poznali historię wyspy i zwiedzili główne atrakcje nie tylko Malty, ale też niedalekiej Sycylii.


foto fotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Prezentacja multimedialna z pobytu na Malcie - > zobacz

2. "Poznajemy smaki Europy" - projekt edukacyjny w gimnazjum.

Uczniowie klasy II gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Poznajemy smaki Europy" Przygotowali prezentację dotyczącą kuchni polskiej. Prezentacja została przetłumaczona na język angielski i wysłana do zaprzyjaźnionej szkoły St. Catherine's School na Malcie.

Prezentacja multimedialna "- > zobacz

2. Wprowadzenie nowych technik i metod pracy z uczniami na terenie ZSS w Warcie

Scenariusze zajęć edukacyjnych, imprez szkolnych z elementami języka angielskiego w ramach programu ERASMUS+ - > zobacz

3. "Meals in Poland" - presentation prepared by our_students

Przygotowana prezentacja dotycząca kuchni polskiej, szczególnie potraw polskich.

Prezentacja multimedialna (w języku angielskim)- > zobacz

Prezentacja multimedialna (w języku polskim)- > zobacz


4. "O szkole" - prezentacja multimedialna w j. angielskim przedstawiająca ZSS w WarciePrezentacja multimedialna (w języku angielskim)- > zobacz