Logo szkoły

ZESPÓŁ

SZKÓŁ SPECJALNYCH

W WARCIE


"Paszport językowy dla rozwoju edukacji”
strona główna historia szkoły Nasz patron kadra pedagogiczna o szkole zaplecze dydaktyczne Publikacje i materiały nauczycieli Galeria zdjęć Położenie naszej Szkoły Aktualności Stowarzyszenie Programy unijne Aktualne zamówienia publiczne Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej


"ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ”

Zespół Szkół Specjalnych w Warcie

jako JST Powiatu Sieradzkiego jest realizatorem programu
"Paszport językowy dla rozwoju edukacji”
w ramach projektu:
"Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
na kwotę 266 944,05 PLN
NR PROJEKTU POWERSE-2014-1-PL01-KA101-000859
Okres realizacji wrzesień 2015- wrzesień 2017


Działania obejmują:

• NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KRAJU.

fotofotofotofotofoto foto fotofotofotofotofoto foto

• UDZIAŁ W KURSIE JĘZYKOWYM NA TERENIE IRLANDII.

W dniach 14-28 lutego 2016 roku grupa 11 nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie uczestniczyła w kursie językowym zorganizowanym przez ATC Language Schools w Dublinie.
Nauczyciele przez dwa tygodnie intensywnie doskonalili naukę języka angielskiego pod kierunkiem doświadczonych edukatorów. Po zakończonym kursie wszyscy nauczyciele otrzymali stosowne Certyfikaty. Poznali też specyfikę pracy z uczniem o obniżonej sprawności intelektualnej poprzez wizyty w szkołach na terenie Dublina. Obserwując zajęcia, wzbogacili swoją wiedzę na temat nowych technik i metod nauczania. Podczas pobytu w Irlandii nauczyciele uczestniczyli również w wycieczkach zorganizowanych przez szkołę językową. Zwiedzili: najważniejsze zabytki Dublina, fabrykę Guinessa, Klify Moheru i dolinę Celtic Boyne. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.


fotofotofotofotofoto foto fotofotofotofotofoto

Prezentacja multimedialna z pobytu w Irlandii pt.:"Irlandia - przeżyjmy to jeszcze raz..."- > zobacz

• UDZIAŁ W KURSIE JĘZYKOWYM NA TERENIE ANGLII.

W ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój grupa 10 nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie uczestniczyła w kursie językowym zorganizowanym przez Speak Up London Language School w stolicy Wielkiej Brytanii - Londynie. Kurs językowy trwał dwa tygodnie w dniach od 3 – 17 lipca 2016 roku, gdzie siedziba szkoły mieściła się na słynnej ulicy Oxford Street.
Nauczyciele podczas dwóch tygodni uczestniczenia w programie udoskonalili umiejętność posługiwania się językiem angielskim, co było podstawą programu. Zajęcia odbywały się w grupach, w skład których wchodzili obywatele wielu narodowości, a więc nie tylko polskiej. Zajęcia prowadzone były przez rodowitych użytkowników języka angielskiego, tak zwanych native speakerów. Każdy uczestnik kursu otrzymał w finalnym momencie Certyfikat ukończenia kursu. Znamiennym jest też to, iż uczestnicy podczas wizyty w szkole Blanche Nevile School dla osób niesłyszących i niedosłyszących poznali specyfikę pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ponadto obserwowali zajęcia prowadzone przez angielskich nauczycieli oraz mieli okazję zapoznać się z metodyką nauczania.
W czasie pobytu w Anglii nauczyciele uczestniczyli również w wycieczkach turystycznych zorganizowanych przez szkołę. Wszystkich uczestników oczarował Londyn, w którym znajdują się cztery obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, mianowicie: the Tower of London, the Museum of Science w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne i obszar obejmujący Pałac Westminster tj. Westminster Abbey, a także Kościół Świętej Małgorzaty. Dodatkowo nauczyciele mieli okazję zwiedzić Central London, Pałac Buckingham, Big Ben, Golden Eye – symbol Londynu zapewne każdemu znany, National Gallery, National History Museum (tu nagrywane były liczne filmy np. słynna „Noc w muzeum”), British Museum, Trafalgar Square, Hyde Park oraz słynną, najdłuższa na świecie ulicę Oxford Street ciągnąca się około 1,6 kilometra, na której znajduje się mnóstwo butików. Podczas pobytu odbyły się również dwie wycieczki do miasta Windsor, gdzie znajduje się Zamek Królewski - rezydencja królów angielskich oraz Cambridge, w którym znajdują się jedne z pierwszych, najstarszych uczelni i uniwersytetów na świecie, cieszących się ogromnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki.


fotofotofotofotofoto foto fotofotofoto

Prezentacja multimedialna z pobytu w Anglii - > zobacz

• OBSERWACJĘ DZIAŁALNOŚCI PLACÓWEK KSZTAŁCĄCYCH OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

• WPROWADZENIE NOWYCH TECHNIK I METOD PRACY Z UCZNIAMI NA TERENIE ZSS W WARCIE.

Scenariusze zajęć edukacyjnych, imprez szkolnych z elementami języka angielskiego w ramach programu "Paszport językowy dla rozwoju edukacji" - > zobacz

• DZIELENIE SIĘ ZDOBYTĄ WIEDZĄ Z NAUCZYCIELAMI Z INNYCH PLACÓWEK.